• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Рада скасувала "Крим": що передбачає закон

Верховна Рада скасувала режим вільної економічної зони "Крим", прийнявши за основу і в цілому відповідний законопроєкт №5502-д

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

Згідно з документом, закон "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" визнали таким, що втратив чинність.

Закон також унормовує порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на ТОТ і виїзд з неї лише через контрольні пункти в’їзду-виїзду, в яких здійснюється тимчасовий прикордонний контроль за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 ЗУ "Про громадянство України" або статтею 2 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України".

При цьому іноземці та особи без громадянства в’їжджають та виїжджають з ТОТ лише через КПВВ, у яких здійснюється тимчасовий прикордонний контроль, за умови пред’явлення паспортного документа іноземця (документу, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства) та спеціального дозволу з урахуванням положень ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

"Норми міжнародних угод, укладених між компетентними органами України та інших країн, про в’їзд, виїзд і пересування фізичних осіб територією договірних сторін, не поширюються на тимчасово окуповану територію України", — вказано у законі.

Порядок в’їзду українців, іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї встановлює уряд.

Цей закон закріплює право на безоплатну вторинну правову допомогу для громадян України, які проживають на ТОТ, та забезпечує реалізацію права на спадкування для таких осіб.

Крім того, парламентарії схвалили в цілому законопроєкт №5501-д, який вносить необхідні зміни до Податкового кодексу в рамках скасування цієї вільної економічної зони.

Також нардепи прийняли проєкт закону №5503-д, яким передбачені відповідні зміни до Митного кодексу.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що в Україні буде створено дві вільні економічні зони для залучення інвестицій, одна з яких буде на Донбасі, а інша — у західному регіоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua