• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Рада погодила відправку тероборони у зони бойових дій

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому проєкт внесення змін до закону України "Про основи національного спротиву"

Реклама на dsnews.ua

Проєкт закону №6521 підтримали 338 депутатів, передає "ДС" із посиланням на картку документу на сайті українського парламенту.

"Зміни, що пропонуються до Закону України "Про основи національного спротиву", покликані надати можливість територіальній обороні виконувати завдання разом з іншими угрупованнями військ (сил) чи угрупованнями об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України в районах ведення воєнних дій", — йдеться у тексті пояснювальної записки.

Відтак законопроєкт пропонує скасувати обмеження на виконання завдань територіальною обороною саме до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ, призначених для ведення бойових дій з відсічі збройної агресії проти України.

Відповідно до законопроєкту, виконання завдань територіальної оборони здійснюється на всій території України, включно із районами ведення військових (бойових) дій, у тому числі й на окупованих територіях.

При цьому рішення щодо виконання завдань територіальної оборони в районах ведення військових (бойових) дій увалює Головнокомандувач Збройних сил України. 

Як писала "ДС", у вівторок, 3 травня, Верховна Рада офіційно попросила Конгрес США оголосити Росію країною-терористом. За документ проголосували 344 народних депутати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua