• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Рада підвищила виплати дітям з інвалідністю

Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт Кабміну про збільшення розміру соціальної допомоги дітям з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, на 50%

Реклама на dsnews.ua

За проєкт закону №3573 про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" проголосувало 305 нардепів, передає "ДС".

Згідно з пояснювальною запискою до документа, за результатами досліджень Датської Ради у справах біженців, 111 дітей отримали поранення від мін або вибухонебезпечних предметів.

"Розмір державної соцдопомоги на дітей з інвалідністю у віці до 18 років, інвалідність яких пов'язана з пораненням або іншим ушкодженням здоров'я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат, в тому числі передбачених КМУ, підвищується на 50 відсотків розміру держсоцдопомоги на дітей з інвалідністю у віці до 18 років", — йдеться в законі.

Зазначається, що зв'язок інвалідності з пораненням або іншим ушкодженням здоров'я від вибухонебезпечних предметів, отриманим дитиною, встановлюватимуть лікарсько-консультативні комісії закладів охорони здоров'я в порядку, визначеному Кабінетом міністрів.

Також уточнюється, що реалізація закону потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету.

"За попередніми розрахунками обсяг коштів, необхідних для виплати підвищеного розміру державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, складе 783,10 тис. грн щорічно", — йдеться в записці.

У разі підписання закон набуде чинності вже з 1 липня цього року.

Нагадаємо, за основу ВРУ підтримала даний законопроєкт в грудні 2020 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua