• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Рада пропонує Зеленському звільнити главу Луганської ОДА у зв'язку з пожежами в 2020 році

Верховна Рада пропонує президентові Володимиру Зеленському звільнити главу Луганської ОДА за підсумками розслідування масштабних пожеж у регіоні

Реклама на dsnews.ua

Відповідну постанову за підсумками роботи Тимчасової слідчої комісії, яка розслідувала лісові пожежі на Луганщині в 2020 році, Рада прийняла в четвер, 3 червня 2021 року, передає "ДС".

Парламент прийняв до відома звіт ТСК і постановив звернутися до Кабінету міністрів України з низкою пропозицій, у тому числі з надання допомоги постраждалим і відшкодування збитку, установки на Луганщині автоматизованої системи централізованого оповіщення про надзвичайні ситуації і т.д. Також нардепи пропонують перепідпорядкувати Державну службу України з надзвичайних ситуацій безпосередньо прем'єр-міністру України або реорганізувати цю службу в окреме міністерство.

Крім того, Верховна Рада звернула увагу генерального прокурора на розпорошення серед різних органів досудового розслідування кримінальних проваджень за фактами масштабних лісових пожеж у Луганській області в 2020 році і неналежне розслідування цих справ.

Також парламент звертається до президента України, Кабінету міністрів із пропозицією ініціювати питання звільнення голови Луганської обласної державної адміністрації — керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая та керівника військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецька Олександра Стрюка з займаних посад.

Як повідомляла «ДС», Верховна Рада 2 грудня 2020 року створила ТСК з розслідування причин виникнення в 2020 році масштабних пожеж на Луганщині, а також дій чи бездіяльності Луганського облуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій і Луганської обласної ВЦА.

У липні і жовтні 2020 року в Луганській області на території, підконтрольній українській владі, відбулися масштабні пожежі, які призвели до людських жертв, знищення приватного майна жителів і вигоряння великих територій лісових масивів. У жовтні в результаті пожеж загинули 11 людей, постраждали 19, у тому числі три співробітники ДСНС. Під час гасіння пожежі евакуювали 150 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua