• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади антикорупційної політики до 2024 року

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні прийняла в першому читанні законопроект № 4135 "Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки"

Даний законопроєкт підтримали 320 народних депутатів, інформує "ДС".

Законопроєктом пропонується затвердити антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки. Одночасно пропонується визнати таким, що втратив силу Закон України "Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки", а також внести ряд змін до Закону України "Про запобігання корупції".

Сама Антикорупційна стратегія складається з 4 розділів, при цьому, перший розділ присвячений концепції формування антикорупційної політики у 2020-2024 роках та механізму її реалізації. Решта розділів документу містять опис певних проблем та очікувані стратегічні результати, яких слід досягти для їх розв’язання.

Концепція формування антикорупційної політики у 2020-2024 роках та пропонована до затвердження антикорупційна стратегія базуються на поєднанні двох підходів:

- подальше удосконалення загальної системи запобігання та протидії корупції (розділи ІІ та ІV проєкту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки);

- мінімізація корупції у найбільш пріоритетних з точки зору подолання корупції сферах, в тому числі за рахунок проведення найбільш успішних галузевих реформ (розділ ІІІ проєкту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки).

Проєктом Закону пропонується не лише затвердити Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки, а й внести зміни до деяких положень Закону України «Про запобігання корупції» з метою підвищення ефективності механізмів моніторингу та координації реалізації державної антикорупційної політики. Зокрема, пропонується:

- передбачити повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визначення порядку здійснення моніторингу, координації, оцінки ефективності реалізації державної антикорупційної політики;

- передбачити запровадження інформаційної системи з метою забезпечення відкритості відомостей про стан реалізації державної антикорупційної політики, інших заходів із запобігання та протидії корупції;

- переглянути періодичність підготовки національних доповідей щодо ефективності державної антикорупційної політики та порядок їх затвердження;

- визначити строки, на які мають розроблятись і затверджуватись Антикорупційна стратегія та відповідна державна програма;

- уточнити положення щодо збору та опрацювання статистичної інформації про результати діяльності спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua