• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за прояв антисемітизму

Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроєкт №5110 про внесення змін до статті 161 Кримінального кодексу України "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками"

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт приймається для реалізації положень Закону України "Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні", передає "ДС".

Ним передбачається зміни до 161 статті КК та введення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі до 5 років за прояв антисемітизму. 

У формулювання "Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності"в абзаці першому частини першої статті 161 Проєктом пропонується внести доповнення — "прояви антисемітизму". Законопроєкт у першому читанні підтримали 300 народних депутатів України. 

Пункт 1 статті 161 КК передбачає покарання у вигляді штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Автором законопроєкту виступив Максим Бужанський, народний депутат з фракції "Слуга народу", а співавторами виступили ще 48 народних депутатів України.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський підписав закон "Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні" — документ парламент ухвалив 22 вересня 2021 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua