• USD 27.9
 • EUR 33.6
 • GBP 38.9
Спецпроєкти

Рада спробує дати Вітренку повноваження повноцінного міністра: внесено законопроєкт

Верховна Рада у вівторок, 16 лютого, має намір розглянути проект закону, яким передбачається скасувати урізання повноважень чиновників, які виконують обов'язки міністрів. Відповідний закон набув чинності в грудні 2020 року

Юрій Вітренко
Юрій Вітренко
Реклама на dsnews.ua

Не виключено, що саме тому влада не поспішає знову вносити кандидатуру Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем'єра і міністра енергетики, передає "ДС" з посиланням на Країну.

Так, Рада 16 лютого має розглянути у другому читанні законопроект №4531 про зміни до законодавства про держслужбу, до якон з ініціативи лідера партії "Слуга народу" Олександра Корнієнко внесені важливі поправки.

Якщо ці правки пройдуть, то в.о. міністрів знову отримають повноваження порівнянні з повноцінними міністрами:

 • Визначати пріоритети роботи міністерства, плани роботи, затверджувати звіти про їх виконання.
 • Вносити прем'єру пропозиції щодо призначення на посади першого заступника міністра, заступників міністрів.
 • Призначати і звільняти керівників підприємств, які знаходяться в сфері управління міністерства, приймати рішення щодо їхнього заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності.
 • Скасовувати повністю або в окремій частині акти територіальних органів міністерства.
 • Піднімати питання про винагороду і притягнення до дисциплінарної відповідальності першого заступника, заступників міністрів і держсекретаря (тобто, він може піднімати питання про преміювання самого себе).
 • Визначати обов'язки першого заступника міністра, заступників міністра, розподіляти повноваження між чиновниками.
 • Приймати рішення про розподіл бюджетних коштів, головним розпорядником яких є міністерство.
 • Підписувати накази міністерства.

Тільки через 60 днів, якщо все ще не буде призначено міністра, ці повноваження в.о. міністра анулюються.

Тобто уряд зможе кожні 60 днів призначати нового в.о. міністра, який буде повноцінним керівником міністерства.

Авторка законодавчих змін з урізання повноважень виконуючих обов'язки міністрів Олена Шкрум повідомила виданню, що депутати вимагатимуть поставити на підтвердження поправк, які врахував комітет, щоб не дозволити прийняти законопроєкт про повернення повноважень для в.о. у такому вигляді.

"Коли ми приймали поправку з урізання повноважень в.о. міністрів, ми хотіли простимулювати уряд виконувати закон і не допускати, щоб міністерства довгі місяці очолювали люди в статусі в.о. Адже якщо у чиновника в статусі в.о немає повноважень, його кандидатуру будуть змушені вносити в зал і призначати офіційно. Ця правка добре спрацювала щодо Вітренка. Але оскільки вони не можуть проголосувати за його кандидатуру і увійшли в клінч, ОП відмовляється пропонувати іншу кандидатуру, то виходить, що йому хочуть повернути всі повноваження. Це ж дуже зручно — управління в ручному режимі", — зазначила депутат.

"Але ми говоримо, що ні, друзі, повинні бути якісь обмеження. Хто ви такий, за вас ніхто не голосував. Ви можете підписувати якісь накази, але ви не можете, наприклад, продавати підприємства, жодних звільнень людей і так далі", — додала Шкрум.

Нагадаємо, найбільша фракція парламенту — "Слуга народу" повідомляла, що "в понеділок, 15 лютого, обговорить законопроєкти про зброю і розмитненні авто, а питання призначення Юрія Вітренка міністром енергетики в планах у політсили не значилося.

"На засіданні фракції політичної партії" Слуга народу" в понеділок визначать головні законопроекти тижні. Серед пріоритетів роботи парламенту на 16-19 лютого — розмитнення авто, врегулювання обігу зброї та кадрові питання", — говорилося в повідомленні.

Як повідомляла «ДС», 17 грудня 2020 року Верховна Рада не змогла призначити Юрія Вітренка міністром енергетики. За постанову про його призначення проголосували лише 186 нардепів при 226 мінімально необхідних.

21 грудня Юрій Вітренко був призначений в.о. міністра.

Верховна Рада на пленарному засіданні 28 січня знову провалила призначення Вітренка на посаду першого віцепрем'єр-міністра — міністра енергетики.

Редактор: Євген Журавльов
  Реклама на dsnews.ua