• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Рада ухвалила закон про електронні трудові книжки

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", який дозволить нараховувати пенсії автоматично

За документ №3632 проголосували 265 народних депутатів, інформує "ДС".

"Проєктом акта пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та деяких інших законодавчих актів", — йдеться у пояснювальній записці.

Документ запроваджує облік трудової діяльності працівника в електронній формі. Зокрема, відповідну інформацію будуть вносити до реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, пише ZN.UA.

Закон також врегульовує механізм накопичення, обробки та використання вказаних даних, зокрема, для підтвердження наявного стажу роботи та призначення пенсій.

У законі йдеться про те, що реєстр застрахованих осіб формуватиме і надалі вестиме Пенсійний фонд України. Також документ передбачає 5-річний перехідний період, протягом якого можна використовувати і паперові, й електронні трудові книжки. При цьому, якщо у працівника є електронна книжка, то паперову роботодавець має повернути власникові.

Крім того, якщо у реєстрі будуть відсутні дані про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком особи, то Пенсійний фонд повинен повідомити застрахованого громадянина про необхідність подання інформації.

    Реклама на dsnews.ua