• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Нардепи взялися за реформування Нацради з телерадіомовлення

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №4107, який передбачає реформування Нацради з питань телерадіомовлення в Україні

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

"За" проголосували 302 нардепа.

Згідно з документом, суб'єктами подання на членів Нацради від парламенту є фракції і групи (одна фракція — одне подання), а також громадські організації та творчі спілки (одна громадська організація — одне подання).

При цьому голосування відбуватиметься не пакетно, а окремо по кожному кандидату.

Закон не буде регулювати безвиїзні перевірки Нацради, оскільки це прописано у власній інструкції відомства, затвердженої Міністерством юстиції.

Президента уповноважили створювати конкурсну комісію для відбору кандидатур за власною квотою як консультативно-дорадчий орган.

У документі передбачили, що кандидати обов'язково проходять спецперевірку відповідно до закону "Про запобігання корупції", яка триватиме до 25 днів.

Забезпечується і дотримання гендерної рівності. Якщо під час голосування за членів на вакантні посади кілька людей мають однакову кількість голосів, перевага віддається кандидату того статі, представників якого менше серед вже діючих членів.

Нагадаємо, на початку лютого комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував прийняти в другому читанні відповідний законопроект №4107.

Як повідомляла "ДС", раніше Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію в Україні білоруського пропагандистського телеканалу "Білорусь 24".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua