• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада закликала владу США посилити санкції проти "Північного потоку-2"

Народні депутати під час пленарного засідання Верховної Ради підтримали проєкт постанови, який передбачає звернення до влади США щодо посилення санкцій проти учасників будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

У документі №5520 Рада звертається до Палати представників і Сенату Конгресу США щодо посилення санкцій проти будівництва газопроводу, який "підриває енергетичну безпеку України та всієї Європи", інформує "ДС".

Нагадаємо, раніше ЗМІ із посиланням на джерела в Білому домі повідомили, що Штати можуть скасувати санкції проти компанії-оператора будівництва газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG, щоб "не розривати відносини з Німеччиною".

Згодом Державний департамент США офіційно повідомив про надання звіту до Конгресу щодо учасників проєкту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть запроваджені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкцій щодо компанії-оператора "Північного потоку-2" та її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США, сенатори вважають таке рішення "помилковим".

Як писала "ДС", прессекретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Президент України Володимир Зеленський на такі дії заявив, що скасування санкцій США проти "Північного потоку-2" стане особистим програшем для американського лідера Джо Байдена.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua