• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Будівництво "Північного потоку-2": Меркель привітала кроки Байдена "назустріч Німеччині"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель позитивно оцінює кроки адміністрації президента США Джо Байдена стосовно проєкту газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила в інтерв’ю телекомпаніям ARD і NDR в рамках серії WDR Europaforum, інформує "ДС".

"Я рада, що ми з початком роботи нової адміністрації США отримуємо сигнали… Зокрема, президент Байден зробив крок назустріч у зв’язку з конфліктом навколо Nord Stream 2, де ми маємо різні погляди", — сказала Меркель.

На запитання, що на таку зміну позиції Європа та Німеччина мають дати Сполученим Штатам, вона сказала: "Це не вимірюється в міліметрах або грамах; партнерства складаються з того, що один намагається зрозуміти позицію іншого та знайти добрі компроміси".

При цьому канцлер додала, що про домовленості говорять "зазвичай тоді, коли вони вже укладені", пише Укрінформ.

Зазначається також, що з президентом США Меркель планує зустрітися на саміті G7, який має пройти у Великій Британії 11-13 червня. Темами обговорення стануть, зокрема, відносини з Росією й Україною, політика щодо Китаю, відданість ФРН зобов’язанню збільшити витрати на оборону тощо.

Нагадаємо, раніше ЗМІ із посиланням на джерела в Білому домі повідомили, що Штати можуть скасувати санкції проти компанії-оператора будівництва газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG, щоб "не розривати відносини з Німеччиною".

Згодом Державний департамент США офіційно повідомив про надання звіту до Конгресу щодо учасників проєкту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть запроваджені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкцій щодо компанії-оператора "Північного потоку-2" та її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США, сенатори вважають таке рішення "помилковим".

Як писала "ДС", прессекретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua