• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рада затвердила заяву до річниці Майдану, назвавши режим Януковича злочинним

Верховна Рада прийняла постанову №2739 у зв'язку з річницею трагічних подій Революції Гідності

Віктор Янукович
Віктор Янукович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Постанову підтримали 295 нардепів, передає "ДС".

У тексті заяви Революція Гідності названо "одним з ключових моментів українського державотворення і виразником національної ідеї свободи".

"Розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності має бути завершено і проведено ефективно. Винуватці повинні постати перед судом і в ході справедливого і неупередженого процесу притягнуті до відповідальності. Подальше зволікання в цьому питанні неприпустимо", — зазначено в документі.

У заяві також говориться, що акти приниження людської гідності, які відбувалися шість років тому на Майдані Незалежності в Києві, а також в інших місцях столиці і різних міст, селищ і сіл по всій країні, не повинні повторитися.

У документі наголошується, що узурпація влади однією з її гілок, партією або окремим посадовою особою є абсолютно неприпустимим явищем, яке "викликає довготривалі тяжкі наслідки".

"Трагічні події Революції Гідності, анексія Автономної республіки Крим та міста Севастополя, а також триваюча збройна агресія Російської Федерації і окупація нею окремих районів Донецької та Луганської областей відбулися не в останню чергу внаслідок політики (колишнього президента-втікача — "ДС") Віктора Януковича та сформованого нею злочинного режиму, який підтримувався Російською Федерацією і діяв всупереч національним інтересам України", — йдеться в заяві.

Крім того, протиправну діяльність окремих працівників підрозділів міліції особливого призначення "Беркут", міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів та інших посадових і службових осіб під час Революції Гідності Рада назвала такою, яка завдала непоправної шкоди державі і суспільству.

Як повідомляла "ДС", під час акцій протесту проти дій влади на чолі з Віктором Януковичем в листопаді 2013 року — лютому 2014 року постраждали багато активістів, в січні 2014 року було убито декілька людей, а 20 лютого вранці почалися розстріли майданівців.

Нагадаємо, 15 лютого віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк запропонувала запросити до парламенту генеральну прокурорку Ірину Венедіктову для звіту про розслідування справ Майдану.

Венедіктова пізніше пообіцяла, що справу про розстріл Майдану буде розкрито до кінця року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua