• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Рада завтра не буде призначати заміну Смолію

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада на позачерговому засіданні завтра, 3 липня, не буде розглядати питання про призначення нового голови Національного банку України

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Консультації тривають. Сьогодні будуть консультації, будуть завтра консультації, я впевнений. Завтра ніхто нікого не буде виносити в зал. Тобто тиждень у нас комітетська на те, щоб провести ґрунтовні нормальні консультації і вибрати дійсно професійного людини, який може очолити цей найважливіший орган державної влади", - сказав Гетманцев.

У той же час перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Залізняк ("Голос") не виключає, що це питання відкладуть на наступний пленарний тиждень, оскільки затягнувся розгляд поправок в закон про гральний бізнес.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Міністерство фінансів 2 липня відмовилося від розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році. Рішення прийнято на тлі заяви про відставку глави Нацбанку Якова Смолія.

Міжнародний валютний фонд відзначив досягнення НБУ під керівництвом Якова Смолія і чекає, що його наступник зможе забезпечити незалежність регулятора.

В Європейському Союзі висловили стурбованість у зв'язку з відставкою Якова Смолія з посади голови Національного банку з-за політичного тиску.

    Реклама на dsnews.ua