• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Рада завтра не буде призначати заміну Смолію

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада на позачерговому засіданні завтра, 3 липня, не буде розглядати питання про призначення нового голови Національного банку України

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Консультації тривають. Сьогодні будуть консультації, будуть завтра консультації, я впевнений. Завтра ніхто нікого не буде виносити в зал. Тобто тиждень у нас комітетський на те, щоб провести ґрунтовні нормальні консультації і вибрати дійсно професійну людину, яка може очолити цей найважливіший орган державної влади", - сказав Гетманцев.

У той же час перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос") не виключає, що це питання відкладуть на наступний пленарний тиждень, оскільки затягнувся розгляд поправок у закон про гральний бізнес.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ".

У правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустиміть політичного тиску.

У свою чергу, в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Міністерство фінансів 2 липня відмовилося від розміщення єврооблігацій з погашенням у 2033 р. Рішення прийнято на тлі заяви про відставку глави Нацбанку Якова Смолія.

Міжнародний валютний фонд відзначив досягнення НБУ під керівництвом Якова Смолія і чекає, що його наступник зможе забезпечити незалежність регулятора.

В Європейському Союзі висловили стурбованість у зв'язку з відставкою Якова Смолія з посади голови Національного банку через політичний тиск.

    Реклама на dsnews.ua