• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Раді рекомендували повернути кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроєкт про відповідальність за недостовірне декларування (№4651)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби партії "Слуга народу", передає "ДС".

Однією з головних змін є правка, згідно з якою зазначені кримінальні правопорушення відносяться не до корупційних, а до правопорушень, повʼязаних з корупцією.

"Недостовірне декларування та неподання інформації про статки – вчиняються не у зв’язку із безпосереднім виконанням службових обов’язків особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а є похідними. Таким чином ми роз’єднали злочини, які за своїми змістами є саме корупційні та такі, які пов’язані з корупцією", — пояснив член Комітету Олександр Бакумов.

Змінені "межі брехні" в сторону зменшення різниці недостовірності інформації в декларації. Якщо не задекларовано від 1,135 млн грн до 4,540 млн грн, то штраф збільшується до 68 тис. грн. Якщо не задекларовано понад 4,540 млн грн — штраф 68 — 85 тис. грн.

В якості можливого покарання також передбачається позбавлення волі на строк до 2 років або заборона займатися певною діяльністю до 3 років.

Загалом текст законопроекту залишився таким, за який проголосували в першому читанні.

Нагадаємо, в середині квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроект про відновлення позбавлення волі за брехню в деклараціях.

Венеціанська комісія схвалила даний законопроект. Однак було висловлено низку зауважень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua