• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Рада попередньо відновила кримінальну відповідальність за брехню в декларації

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №4651, який передбачає відновлення кримінальної відповідальності за недостовірні відомості в декларації про доходи осіб, уповноважених на виконання функцій держави

Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали 283 нардепа, передає "ДС".

Згідно із законопроєктом, будуть внесені зміни до ст. 366-2 Кримінального кодексу. За брехню в деклараціях передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк до 2 років і штрафу від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі, якщо декларанти не внесли в декларації активи і нерухомість на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Якщо вартість незадекларованого буде перевищувати 2000 прожиткових мінімумів, то покарання посилюється до 2 років ув'язнення або штрафу в розмірі від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня 2020 року КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і заклопотаність" через рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи" в Україні.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua