• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Розглядаються три варіанти: нардеп — про обмеження для ухилянтів в разі прийняття нового закону про мобілізацію

В раз прийняття та набуття чинності нового закону про мобілазацію у військовозобовʼязаних є 2 місяці, щоб стати на військовий облік

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів нардеп від "Слуги народу", заступник голови комітету парламенту з питань нацбезпеки та оборони Єгор Чернєв, передає "ДС" із посиланням на сайт Верховної Ради.

"Наразі розглядаються три варіанти подачі інформації в територіальні центри комплектування: особисто прийти й оновити дані, зробити це у ЦНАПі або зареєструвати електронний кабінет і зробити це онлайн, не відвідуючи ТЦК. Оновити дані упродовж 60 днів з моменту набуття чинності законом буде обов’язком громадян, а не правом. Усі військовозобов’язані мають стати на облік і виконувати свій військовий обов’язок", — зазначив політик.

Він нагадав, що в першій версії законопроєкту Міноборони пропонувало більше обмежень для "ухилянтів", але в нинішньому законопроєкті залишилися тільки три пропозиції.

"Зараз щодо "ухилянтів" обговорюється три варіанти обмежень: тимчасова заборона на виїзд за кордон, тимчасове обмеження в праві керування транспортними засобами та блокування рахунків у банках. Комітет не підтримав ідею блокування рахунків, бо не вважає її реальною дієвою нормою. Водночас останнє слово за народними депутатами, які будуть у сесійній залі підтримувати чи відхиляти певні пропозиції", — сказав парламентарій.

За його словами, також зараз у Комітеті ведеться активна дискусія з приводу питання про демобілізацію тих людей, які відслужили 36 місяців.

"Ми розуміємо, що 36 місяців у тилу і 36 місяців на передовій дуже сильно відрізняються. Але щоби прийняти якесь рішення, ми повинні отримати цифри від Генштабу та їхнє розуміння того, чи можна демобілізувати таких людей, чи не провалиться фронт через це. Тобто ми повинні спиратися на конкретні цифри й чекаємо їх від Генштабу", — наголосив народний депутат.

Нагадаємо, за словами колеги Чернєва по комітету з нацебезпеки — Федора Веніславського — Верховна Рада може прийняти новий законопроєкт про мобілізацію в другому читанні вже до кінця березня.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua