• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Разумков пояснив, що буде з нардепами, яких спіймають на "кнопкодавстві"

Народний депутат України втратить свої повноваження, якщо суд визнає його винним в неперсональному голосуванні, що є кримінальним правопорушенням

"Кнопкодавство"
"Кнопкодавство"
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Верховної Ради України Дмитро Разумков, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу ВР.

"Кнопкодаство — це кримінальний злочин, тому рішення буде прийнято в рамках чинного Кримінально-процесуального Кодексу. Якщо вступає у силу рішення суду, то народний депутат перестає бути народним депутатом України. Фактично автоматично", — пояснив спікер парламенту.

Разумков зазначив, що ВР комплексно підходить до питання боротьби з кнопкодавством і вже є перші рішення.

"Місця на задніх рядах, які не закріплені за народними депутатами і де, можливо, відбувалися такі ганебні явища, відключені від системи "Рада". Сподіваємося, що найближчим часом нам вдасться прив'язати картку депутата до конкретного місця. І ми фактично зможемо бачити, з якого місця або за кого проголосував той чи інший нардеп", — упевнений Разумков.

Голова ВР також додав, що планується додатково встановити чотири камери відеоспостереження в залі пленарних засідань.

Разом з тим він зазначив, що у нинішньому скликанні Ради кнопкодавство має одиничний характер. "Але керівництво парламенту докладає зусиль, щоб повністю позбутися від таких випадків", — підкреслив Разумков.

Як писала "ДС" прокурори вперше повідомили про підозру народному депутату за "кнопкодавство" під час голосування на пленарному засіданні Верховної Ради. За даними "Інтерфакс-Україна", мова йде про народного депутата з групи "Довіра" Владислава Поляка. Він безпартійний, у Раду пройшов по мажоритарному округу №73 у Закарпатській області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua