• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Разумков розповів, що потрібно для завершення реформи децентралізації

Для завершення реформи децентралізації необхідно ухвалити зміни до Конституції

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, передає "ДС".

"Для парламенту важливим залишається питання завершення реформи децентралізації. У даному випадку мають бути ухвалені зміни до Конституції", — зазначив він.

Разумков нагадав, що в минулому вже були спроби внести зміни до Конституції щодо децентралізації, і відзначив, що цього разу процес має бути результативним.

Він також підкреслив, що для ухвалення відповідного закону потрібна підтримка двох третин народних депутатів — простою більшістю голосів це питання вирішити неможливо.

Разумков також додав, що наразі над відповідним законопроектом працюють у Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

"Найближчим часом ми зможемо побачити текст законопроекту, який, сподіваюся, матиме достатню підтримку народних депутатів", — зазначив спикер.

На думку Дмитра Разумкова, в умовах економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, Україні варто зосередитися на підтримці власної промисловості і створенні нових робочих місць. Однією з відповідних ініціатив є законопроєкт щодо діяльності індустріальних парків (№4416-1), ухвалений за основу.

"Це те, що цікавить кожного голову обласної ради, обласної адміністрації, міського голову. Тому що це можливість залучити інвестиції на свою територію, створити додаткові перспективи", — каже голова ВРУ.

Він пояснив, що одним із ключових аспектів функціонування територіальних громад є їхня фінансова спроможність: "Вона є важливою і ключовою. Це запорука розвитку як місцевого самоврядування, так і держави Україна".

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський 29 квітня ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua