• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Дмитро Разумков

Спікер Верховної Ради IX скликання

Дмитро Разумков / УНІАН
Зміст

Ранні роки, освіта

Народився 8 жовтня 1983 року. Уродженець Бердичева Житомирської області.

Батько Дмитра Разумкова — Олександр Разумков, який був відомим був відомим українським політиком. Зокрема, першим помічником другого президента України Леоніда Кучми і заступником секретаря РНБО. Крім того, Олександр Разумков створив Український центр економічних і політичних досліджень — провідний недержавний аналітичний центр, який пізніше назвуть його іменем. Помер у 1999 році, коли Дмитру було 16 років.

Батько Дмитра Разумкова Олександр Разумков
Батько Дмитра Разумкова Олександр Разумков

Мати Дмитра Разумкова — актриса театру російської драми імені Лесі Українки, народна артистка України Наталя Кудря.

Мати Дмитра Разумкова Наталія Кудря
Мати Дмитра Разумкова Наталія Кудря

З 1990 по 1998 рік Дмитро Разумков навчався в середній школі в Бердичеві. Коли йому було 14 років родина перебралася до Києва.

Уже в столиці України Разумков в 2001 році закінчив Київський ліцей №38 імені Валерія Мочанова.

У 2007 році з червоним дипломом закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність — "Міжнародні економічні відносини").

У 2011 році Разумков здобув другу вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" в Національному університеті державної податкової служби.

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков

Разумков в бізнесі

До червня 2019 року Разумков значився в співвласників мережі ломбардів «Про100Кредіт», яка має філії в Києві та Черкасах. На даний момент 61% акцій компанії володіє дружина Разумкова — Юлія Чайка.

Дмитро Разумков з сім'єю
Дмитро Разумков з сім'єю

Карʼєра, політична діяльність

У 2006 році Разумков вступив до "Партії регіонів". ЗМІ називали його політконсультантом молодіжної організації партії — "Молодих регіонів". Разумков дану інформацію спростовував. Після обрання лідера "регіоналів" Віктора Януковича президентом України Разумков покинув політсилу.

З липня 2007 року працював в Департаменті із забезпечення діяльності міністра та колегії міністерства регіонального розвитку та будівництва України.

З 2009 по 2011 році Разумков займався комерційною діяльністю на керівних посадах в низці компаній.

З 2010 по 2014 рік він співпрацює з тодішнім віцепремʼєр-міністром Сергієм Тігіпком. Тігіпко був знайомий ще з Олександром Разумковим, коли за його рекомендацією увійшов до Кабінету міністрів, який тоді очолював Павло Лазаренко, в якості віцепремʼєра.

З 2013 по 2014 роки Дмитро Разумков займає посаду радника глави Кіровоградської області Андрія Ніколаєнка.

З 2015 року повертається в комерцію в якості директора і керівного партнера консалтингової компанії. З 2019 року входить у виборчий штаб кандидата в президенти Володимира Зеленського. Разумков бере участь у виборчій кампанії Зеленського як головний радник і спікер штабу кандидата.

На виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року Дмитро Разумков був обраний нардепом за списком партії "Слуга народу".

29 серпня того ж року голосами 382 парламентаріїв його було обрано спікером Верховної Ради.

Крім того, Разумков увійшов до складу Національної інвестиційної ради і Ради національної безпеки і оборони.

Родина

Дмитро Разумков одружений на Юлії Чайці — доньці ексмера Миколаєва Володимира Чайки. Чайку називали "мером-рекордсменом", оскільки свою посаду він обіймав чотири терміни поспіль. Брат Юлії Чайки — Владислав Чайка — безуспішно балотувався на виборах міського голови Миколаєва від партії "Опозиційна платформа — За життя" на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

У Дмитра Разумкова і Юлії Чайки двоє синів: Олександр і Олексій.

Крім того, у спікера Верховної Ради є брат по батькові — Гліб Разумков, 1998 року народження. Стверджується, що брати жодного разу не бачилися. Гліб був народжений в цивільному шлюбі Олександра Разумкова і головного редактора видання "Дзеркало тижня" Юлії Мостової. Пізніше Гліба усиновив нинішній чоловік Мостовий — лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.

Декларація

Згідно з декларацією Разумкова за 2019 рік, він заробив в якості депутата парламенту близько 178 тисяч гривень. Крім того, отримав матеріальну допомогу на суму понад 10 тисяч гривень. У своїй декларації Разумков також вказав 1 млн грн, які він заробив в бізнесі до того, як його обрали головою українського парламенту.

З обʼєктів нерухомості, згідно з декларацією, володіє маєтком площею 500 кв м (вартість — майже 3 млн грн), декількома земельними ділянками, квартирами в Києві і області.

Юлія Чайка володіє нерухомістю в Черкаській області та Миколаєві.

У Дмитра Разумкова є кілька автомобілів: Toyota Land Cruiser 200 (2013 року випуску), Toyota Camry (2012 року випуску), Tesla Model S (2017 року випуску), а також BMW X5 (2016 року випуску). Відзначимо, спікер Верховної Ради задекларував вартість автопарку на суму понад 2 млн грн, але не вказав вартість двох перших автомобілів.

Юлія Чайка є власницею компанії "Бізнесінвестбуд", у неї — контрольний пакет акцій в кредитній організації "Інтерінвест XXI століття", а також третину акцій в "Українській політконсалтінговой групі".

Також Дмитро Разумков вказав в декларації доходи від виробництва електроенергії за "зеленим тарифом" в розмірі майже 28 тис. гривень. Його дружина задекларувала дохід від бізнесу в розмірі 4 млн грн.

У сімʼї Разумкова $165 тисяч і більше 900 тисяч гривень готівкою. На банківських рахунках сімʼя зберігає понад 130 тис. гривень і 1 325 євро.

Також в декларації глава Верховної Ради вказав близько $ 1 млн, які він дав в борг.

Крім того, в березні 2021 року Разумков задекларував ще 1,3 мільйона гривень. Згідно з даними в реєстрі декларацій, він отримав дохід від відчуження рухомого майна, крім цінних паперів і корпоративних прав. Відзначається, що відповідна угода була проведена 3 березня.

Погляди і цитати

До обрання спікером Верховної Ради заявляв про те, що говорить тільки російською мовою:

Дмитро Разумков
спікер Верховної Ради

Поки у нас є анексований Крим і окупований Донбас, я під час ефірів використовую російську мову, щоб ніхто не захотів мене приходити тут і захищати. У мене все добре, як у людини, яка розмовляє російською мовою

Пізніше, під час неофіційного висунення своєї кандидатури Разумков уточнив, що під час виконання обовʼязків спікера Верховної Ради буде говорити по-українськи, як того вимагає закон:

Дмитро Разумков
спікер Верховної Ради

У побуті ми з вами використовуємо ту мову, на якому зручніше, якою ми звикли спілкуватися. Але якщо ми говоримо про офіційний виступ у Верховній Раді, мені здається, це моя особиста позиція, потрібно все-таки використовувати державну мову

Свого батька Олександра Дмитро Разумков називав "проросійським":

Дмитро Разумков
спікер Верховної Ради

Мій батько ніколи не приховував, що він більше тяжіє до Росії, а не до Заходу. Я можу з упевненістю сказати, що я син проросійського батька

Крім цього, Разумков на президентських виборах в 2004 році підтримував Віктора Януковича, який пізніше втече до Росії:

Дмитро Разумков
глава Верховної Ради

У мене на той час, мабуть, зіграло ключову роль, не те, хто більше подобався. А зіграв, знаєте, внутрішній протест. Тому що в Києві ти або підтримував Ющенка, або ти, кажучи російської, був «ізгоєм"

Також Разумуков жартував, відповідаючи на питання нардепа Віктора Бондаря про те, чи готовий президент Зеленський "піти на згвалтування Ради і показати справжнє обличчя кожної з партій і фракцій".

Дмитро Разумков
спікер Верховної Ради

На згвалтування йти точно не варто, та й дівчина так собі

Крім цього, спікер Ради називав прихід у владу команди президента Володимира Зеленського останнім шансом:

Дмитро Разумков
спікер Верховної Ради

Дуже хочу вірити, що ми зможемо зробити те, що ми обіцяли, і люди не розчаруються в нас, і ми не станемо такими ж, як представники старої політики. Тому що саме в зв'язку з тим, що багато років ми бачили стару політику, у нас сьогодні з'явився шанс. У нас він перший, а у країни може бути останній шанс, коли можна змінити цю країну і привести її до такого формату, в якому б хотілося жити нам, хотілося б жити нашим дітям і яку не соромно було б показати світу

Відзначається, що останнім часом Дмитро Разумков все чіткіше окреслює свою політичну індивідуальність, в той же час відсторонюючись від президентської партії "Слуга народу", що втрачає підтримку . Недавніми прикладами виходу Разумкова в "вільне плавання" ЗМІ називали його відмову голосувати за блокування телеканалів "112-Україна", Newsone і Zik, які повʼязують з нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, і небажання підтримати призначення Юрія Вітренка на посаду першого віце-ремʼєр-міністра .

Спікер Ради пояснював, чому не підтримав рішення РНБО про блокування телеканалів наступним чином :

Дмитро Разумков
спікер Верховної Ради

Я утримався (при голосуванні за введення санкцій, — "ДС"). Санкції гарні там, де ми не можемо покарати за українським законодавством. А тут все не на місці. І до каналів санкції — це погано. Незважаючи на те, чиї вони

У 2019 нардеп VIII скликання Тетяна Чорновіл називала Разумкова «помічником мафіозних депутатів».

Тетяна Чорновіл
народний депутат України VIII скликання

Щоб ви розуміли, тоді ж, коли Разумков був помічником депутата Матюхи, ще одним помічником депутата Матюхи був дехто Нетребко, кримінальний авторитет Дніпродзержинська, який організовував силове крило замаху на мене під час Майдану

регалії

У 2019 Разумков посів сьоме місце в рейтингу «100 найвпливовіших українців», який склав журнал Forbes.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua