• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Разумков сказав, на скільки років розрахований законопроєкт про деолігархізацію

Так званий законопроєкт про олігархів (№5599), який народні депутати вже ухвалили в першому читанні і який скерували до Венеційської комісії, розрахований на десять років

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова парламенту Дмитро Разумков в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС" з посиланням на апарат Верховної Ради.

Він переконаний, що визначати перелік олігархів в Україні має не Рада національної безпеки та оборони, а незалежна комісія.

"Будь-який закон, що ухвалюється, буде діяти не лише сьогодні-завтра. Законопроєкт щодо деолігархізації, наприклад, розрахований на десять років. Ми бачили різні РНБО, особливо до 2014 року. Уявімо, що було б, якби такий механізм був у них", — зазначив Разумков.

Він також розповів, що у процесі деолігархізації в інших країнах влада ухвалювала необхідне антимонопольне законодавство та законодавство стосовно лобістської діяльності.

Водночас Разумков каже, що в Україні вже створена низка антикорупційних органів, які "мають протидіяти такому явищу", тобто корупції. І парламент, мовляв, забезпечив ці інституції необхідною законодавчою базою.

Також глава парламенту наголосив, що регламент Верховної Ради не забороняє розглядати в другому читанні законопроєкт щодо олігархів, який направили до Венеціанської комісії, до отримання висновку.

"Я чув думки, що цей законопроєкт може розглядатися в четвер (23 вересня 2021 року — ред.). Це фактично нереально. Законопроєкт має бути підготовлений до розгляду апаратом Верховної Ради", — пояснив Разумков.

Він додав, що висновок головного комітету та інші супровідні документи до законопроєкту мають бути надані народним депутатам не пізніше як за 10 днів до розгляду самого закону.

Нагадаємо, раніше представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що комітет Ради з питань нацбезпеки сформулював 13 комплексних поправок до законопроєкту про олігархів, зокрема й критерії внесення олігархів до реєстру.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua