• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У законопроєкт про олігархів додадуть критерії їх внесення до реєстру

Представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що комітет Ради з питань нацбезпеки сформулював 13 комплексних поправок до законопроєкту про олігархів, зокрема й критерії внесення олігархів до реєстру

Федір Веніславський
Федір Веніславський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби "Слуга народу", передає "ДС".

За словами Веніславського, комітет врахував багато істотних положень, які зробили застосування критеріїв закону про олігархів чіткіше, а також унеможливили уникнути внесення до Реєстру осіб, які мають значний вплив на економічне і політичне життя країни.

"Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди повинна подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа", — заявив він.

При цьому він додав, що також Комітет уточнив Положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій і кандидатів, крім власних.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла в першому читанні законопроєкт про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). "За" проголосувало 275 депутатів.

Представник президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський сказав, що президентський законопроєкт №5599 "про олігархів" не несе в собі ніяких загроз. Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що закон про олігархів не порушує нічиїх прав.

У пʼятницю, 17 вересня, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити цей документ у другому читанні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua