• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Регулярні медогляди і сотні спортмайданчиків: в Україні стартує президентська програма здоров'я

Загальнонаціональна програма "Здорова Україна", презентована Президентом Володимиром Зеленським, покликана підвищити середню тривалість життя українців, яка на сьогодні становить 72 роки. Для того щоб Україні за цим показником піднятися зі 115-го місця у світі, необхідно змінити й власний менталітет.

Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко і розповів про особливості програми.

"Як часто ми дивуємося за кордоном, коли бачимо, що для тисяч людей заняття бігом на вулицях або іншими видами фізичної активності є абсолютно звичним явищем. Пора перебудовувати і свій менталітет", — написав заступник голови ОП.

Програма "Здорова Україна" включає цілий перелік заходів, розроблених Офісом Президента спільно з трьома міністерствами — охорони здоровʼя, молоді і спорту, освіти і науки. До роботи над програмою також були залучені десятки експертів в різних галузях.

Для популяризації занять спортом у всіх регіонах України у великій кількості будуть організовані сучасні спортивні простори з відкритим доступом. Вже обрані 873 локації для розміщення таких спортивних обʼєктів, далі їх буде ще більше.

Крім цього, зміниться і підхід до шкільного спортивного виховання. Уроки фізкультури стануть цікавими для дітей і будуть спонукати їх займатися спортом. Шкільне харчування також стане більш здоровим, заняття у спортивних секціях і гуртках будуть популяризуватися, для дітей і батьків впровадять спортивні онлайн-додатки.

Програма також передбачає проходження українцями старше 55 років регулярних так званих чекапів — повних медичних обстежень з періодичністю раз на два роки, а для деяких категорій — щорічно.

Паралельно в Україні триває реконструкція приймальних відділень лікарень, в результаті якої час надання допомоги скорочується з декількох годин до 20-30 хвилин.

"Найцінніший ресурс, який є у кожного з нас, — це здоровʼя", — зазначив заступник голови ОП.

Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко повідомляв про те, що у 2021 році в Україні буде реконструйовано 177 приймальних відділень невідкладної медичної допомоги. За програмою "Велике будівництво" вони також будуть оснащені сучасним діагностичним обладнанням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua