• USD 38.5
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Реорганізацію Довженко-Центру призупинено, — Ткаченко

Реорганізацію Довженко-Центру в такий спосіб, у який це відбувається зараз, вирішили припинити

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністра культури України Олександр Ткаченко в Telegram, передає "ДС".

За його словами, таке рішення ухвалили під час наради з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу президента та депутатами. Також на цій нараді вирішили:

  • фонд і музей залишити в нинішньому статусі — як цілісний майновий комплекс;
  • призначити прозорий конкурс на посаду директора Довженко-Центру;
  • звернутися до Держаудиту щодо проведення повноцінного аудиту Довженко-Центру;
  • розпочати процес надання Довженко-Центру статусу національного де-юре (не лише в назві, але й фактично); це має убезпечити використання його майна не за призначенням;
  • розв'язати питання реорганізації державного підприємства в державну організацію, що дозволить Довженко-Центру працювати за профілем як музей та архів; 
  • створити міжвідомчу робочу групу для експертного оцінювання музейних цінностей Довженко-Центру. 

Ткаченко каже, що деталі щодо цих рішень найближчим часом має надати Держкіно.

Нагадаємо, у  середині серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду.

Згідно з наказом, усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають перейти державній установі "Науковий центр кінематографії України". Також зі структури Центру має бути виокремлене держпідприємство "Українська анімаційна студія", до якої передадуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру. 

У Держкіно пояснили своє рішення збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації. 

У жовтні Довженко-Центр подав у суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію. 

2 листопада Держкіно оголосило про зміну керівництва Довженко-Центру. За результатами аудиту Олену Гончарук відсторонили від виконання обов'язків в. о. гендиректора, а на її місце призначили "кризового менеджера".

Працівники "Довженко-Центру" заявили, що не згодні з діями Держкіно, не визнають процедуру призначення нового керівника та чинитимуть спротив наказам і діям, які "несуть загрозу цілісності інституції, колекції та команди". Звинувачення в бездіяльності, неефективному управлінні та неналежному виконанні обов'язків там назвали безпідставними.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua