• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

"Резерв+" безпідставно розшукував 710 тисяч українців, цю проблему вирішили, - Міноборони

710 000 громадян України знято з безпідставного "розшуку" у застосунку "Резерв+"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, передає "ДС".

"Йдеться не про кримінальний розшук. Такий статус означає, що ТЦК упродовж років не отримували ніякої інформації про громадянина" — підкреслив він.

В свою чергу, заступниця міністра оборони Черногоренко заявила, що саме застосунок Резерв+ "звернув увагу на прогалини у реєстрі "Оберіг".

"Одна з них — добре відомий вам статус "в розшуку", який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення. Чому громадяни мали такий статус?

Якщо людина порушувала правила військового обліку — наприклад, ігнорувала "повістки", ТЦК зверталось до Національній поліції. Але фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

"Якщо вас зняли з "розшуку", до ТЦК звертатись не потрібно. Радимо авторизуватись у застосунку повторно, щоб побачити свій оновлений статус" — зазначила вона.

Як писала "ДС", поява QR-коду в застосунку "Резерв +" дозволить використовувати електронні дані як повноцінний військовий обліковий документ, замінюючи паперові версії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua