• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Резніков перерахував умови проведення виборів в ОРДЛО

Україна назвала перелік умов, за яких проведення виборів в ОРДЛО стане можливим

Олексій Резніков
Олексій Резніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Їх перерахував віцепрем'єр-міністр — міністр ыз питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, заступник голови делегації України в Тристоронньої контактній групі Олексій Резніков у кулуарах засідання Ради розвитку громад і територій у Києві, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

За його словами, немає сенсу проводити вибори, якщо:

  • Не буде проведено демілітаризацію.
  • Не буде проведено роззброєння незаконних збройних формувань.
  • Не буде взято під контроль кордон.

Лише при досягненні цих умов існує стовідсоткова гарантія припинення військового конфлікту.

При цьому навіть при виконанні всіх умов вибори зможуть пройти не відразу.

«Експертні висновки свідчать, що проведення виборів після такої ситуації в країнах молодої демократії варто робити не раніше, ніж через два роки, в країнах з усталеною демократією — не раніше, ніж через рік. Повинен пройти процес "охолодження", і тільки тоді можна проводити вибори», — підкреслив Резніков.

За його словами, місцеві вибори на деокупованихтериторіях повинні проходити за українським законодавством і за міжнародними стандартами. Спочатку Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, яке проводить моніторинг будь-яких виборів, направить в ОРДЛО оціночну місію. В її складі будуть і офіцери безпеки, які дадуть висновок, чи безпечно на цих територіях перебувати спостерігачам цієї місії.

При цьому уряд повинен буде надати письмову гарантію безпеки. Однак Україна поки не може її дати, оскільки вона не контролює ОРДЛО і не впевнена, що там є громадський порядок.

У найближчі місяці перспективи проведення виборів в ОРДЛО немає.

«Я поки не бачу руху збройних сил РФ у напрямку російсько-українського кордону», — заявив Резніков.

Нагадаємо, раніше глава української делегації в ТКГ Кравчук сказав, що хотів би, щоби вибори в ОРДЛО пройшли до 31 березня 2021 року, відповідно до Конституції та законів України і з дотриманням стандартів ОБСЄ.

    Реклама на dsnews.ua