• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Резніков пояснив, чому Україні не підходить ізраїльська система ПРО "Залізний купол"

Система ПРО "Залізний купол" не буде ефективна для України, оскільки не розрахована на крилаті та балістичні ракети

Олексій Резніков
Олексій Резніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав міністр оборони України Олексій Резніков в ході бізнес конференції на платформі Forbes, передає "ДС".

"Ми всі знаємо приклад Ізраїлю, який досить непогано захищає небо. Всі ми знаємо назву "Залізний купол", але навіть він не захищає на 100 відсотків. Більше того, я був в Ізраїлі, спілкувався з їх виробниками, державними підприємствами. "Залізний купол" зроблений проти повільних на низьких висотах з легким ураженням ракет, зроблених по суті в гаражах. Від крилатих і балістичних ракет "Залізний купол" не захищає", — підкреслив міністр.

За його словами, зараз Україні необхідно розвивати власну систему ППО або отримувати відповідне озброєння від західних партнерів.

При цьому Резніков додав, що в України вже вибудуваний захист власного неба. Тому окупанти боятися залітати на підконтрольну українській державі територію.

"Ворожі літаки в нашому небі вже не літають, тому що бояться і знають, що ми їх збиваємо. Вони використовують старі ракети Х-22, х-55 та інші. Агресор стріляє ними з території Росії, з території Білорусі, з акваторії Чорного і навіть Каспійського морів, з тимчасово окупованого українського Криму", — розповів Резніков.

Нагадаємо, раніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук закликав Єрусалим продати нашій країні систему ПРО "Залізний купол".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua