• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Резніков розповів, як залучити інвесторів на Донбас

Віцепрем'єр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков назвав три умови для залучення іноземних інвесторів на Донбас, але головним завданням він вважає відкриття аеропорту в Донецькій або Луганській області

Олексій Резніков
Олексій Резніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

Як розповів Резніков, для іноземним інвесторів головними умовами є: інфраструктура, ринок праці та ринок збуту. З ринком праці на Донбасі, як зазначив віце-премʼєр, проблеми немає, бо там "живуть люди, які звикли працювати".

"Я вже не кажу про 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які проживають тільки на території Донецької та Луганської областей. Вони хочуть працювати, їм потрібна робота. Тобто щодо ринку праці питань немає", — сказав він.

Ринком збуту, на думку Резнікова, можуть виступити країни Європи. Він пояснив, що Україна може замінити Китай, де європейські компанії раніше будували свої заводи.

"Не треба будувати в Китаї завод, щоб потім під час пандемії коронавірусу хапатися за голову… Європейці й інший світ зрозуміли, що будувати заводи в Китаї — далеко виявляється. Ми говоримо: будь ласка, будуйте у нас", — зазначив міністр.

Інфраструктура на Донбасі також розвивається, за словами Резнікова. Зокрема, він нагадав про будівництво автошляхів у Донецькій та Луганській областях. Однак головним завданням є відкриття аеропорту на Донбасі.

"Ми зараз аналізуємо, як це влаштовано в інших містах світу, де теж напружена військова ситуація… Ми вивчаємо цей досвід, дивимося на нашу ситуацію і шукаємо рішення. Може, перевозити хоча б не карго-вантажі, а менші обсяги. Хоча б створити умови для малої моторної авіації", — додав він.

Нагадаємо, віцепремʼєр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков під час засідання Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій заявив, що до кінця першого півріччя до Кабінету міністрів буде спрямована стратегія розвитку економіки підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua