• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Резніков розповів, яким має бути нове місце переговорів щодо Донбасу

Новим місцем переговорів стосовно Донбасу замість Мінська може стати місто "від Відня до Стокгольма". Головні умови — географічна близькість у 2-2,5 години перельоту для всіх учасників і відсутність зауважень з боку Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" віцепремʼєр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає "ДС".

"Сьогодні події в Білорусі, в Мінську… Всі розуміють, що ніхто туди не поїде, ніяких перемовин там, тому що у нас немає довіри… Ми не визнаємо Лукашенка офіційно. Мало того, ми в принципі сьогодні не маємо довіри – Лукашенко перекриває кордони, Кремль, по суті, завершує аншлюс з Білоруссю, і команду закриття кордону з Україною Лукашенко зараз виконуватиме. Тому все одно пошук нового майданчика – навіть чисто географічно… Що це буде – я не знаю", — сказав Резніков.

За його словами, нове місце переговорів може бути "від Відня до Стокгольма, Гельсінкі, Женеви".

"Вільнюс – тут треба розуміти, що росіяни мають погодитись на це місце, для них Вільнюс викликатиме певні застереження, як і Варшава. Казахстан – дуже далеко, ми це обговорювали. Це логістично незручно, дуже тривалий переліт для всіх, для модераторів ОБСЄ, хоча так, казахський уряд готовий прийняти. Тому треба шукати ближче – 2-2,5 години перельоту", — пояснив віцепремʼєр.

Нагадаємо, раніше віцепремʼєр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков сказав, що українська делегація має намір ініціювати перенесення переговорного майданчика Тристоронньої контактної групи з Мінська в інше місто.

Член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш пояснив, що Україна не розглядає Мінськ як майданчик для переговорів по Донбасу відтоді, як не визнала Олександра Лукашенка легітимно обраним президентом Білорусі. За словами Гармаша, в питанні заміни переговорного майданчика необхідна згода трьох сторін.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua