• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Ризики: чого чекати від курсу долара наступного року

Спрогнозувати, яким буде курс долара у 2024 році, через непередбачуваність обставин

Прогноз: курс долара на 2024 рік
Прогноз: курс долара на 2024 рік
Реклама на dsnews.ua

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин виділив два основних ризики для курсу долара у 2024 році, пише "ДС" з посиланням на "Факти".

Нині досить важко спрогнозувати, яким буде курс долара у 2024 році, через непередбачуваність обставин. Багато чого залежатиме від того, чи нададуть партнери макрофінансову допомогу Україні у достатньому обсязі.

Ризики для курсу долара у 2024 році:

Перший – фізичне зменшення валютних резервів НБУ. Наразі це єдине джерело постачання валюти на внутрішній ринок;

Другий – збільшення готівкової гривні в обігу. Так станеться, якщо наступного року ми не отримаємо достатню кількість макрофінансової допомоги. Тоді уряд повинен буде надрукувати більше грошей, що приведе до інфляції.

"Ми з вами пам'ятаємо, що відбувається з економікою в процесі друкування грошей, як це було у 2022 році. Тоді було надруковано 400 мільярдів гривень, і курс впав з 26 до 40 грн за долар", — каже Олег Пендзин.

Фахівець пояснив, що поки міжнародні партнери не визначаться з допомогою Україні, спрогнозувати курс неможливо.

"Якщо буде макрофінансова допомога, буде все стабільно. Якщо її не буде або вона буде менше, все буде залежати від обсягу валютних резервів і від можливості й бажання уряду друкувати гроші. Якщо їх буде надруковано багато, курс впаде сильно. І на скільки – не знає ніхто, тому що ніхто не знає, скільки не буде вистачати макрофінансової допомоги", – каже він.

У 2024 році для України потрібно близько 37 мільярдів доларів фінансування для забезпечення стабільного курсу долара.

Поки що ні США, ні ЄС не підтвердили виділення макрофінансової допомоги Україні у 2024 році. Тобто з необхідних 37 мільярдів, у бюджеті є лише 10 мільярдів доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua