• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

РНБО оприлюднило глосарій для чиновників і журналістів для боротьби з пропагандою

Рада національної безпеки і оборони розробила глосарій для протидії російській інформаційній війні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Ради нацбезпеки, передає "ДС".

Для протидії російським агресивним зовнішньополітичним інформаційним стратегіям Апарат РНБО у співпраці з Національною академією наук України із залученням профільних державних органів розробив "Глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати у зв’язку з тимчасовою окупацією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим, м. Севастополь і окремих районів Донецької та Луганської областей".

"Глосарій рекомендовано для використання органами державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичними представництвами України, засобами масової інформації, організаціями громадського сектору", — йдеться в повідомленні.

Зокрема, так звані "референдуми", проведені в окупованому Криму і ОРДЛО рекомендується брати в лапки. "Ввічливих людей", "народну міліцію" і армійські корпуси "ДНР/ЛНР" рекомендується називати незаконними збройними формуваннями або російським окупаційним контингентом, а "особливий статус Донбасу" — "особливим порядком місцевого самоврядування" в ОРДЛО.

З електронною версією Глосарію можна ознайомитися за посиланням.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua