• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

РНБО візьметься за українців з "чорного списку" США

На засіданні Ради національної безпеки і оборони буде розглянуто питання введення санкцій проти громадян України, які перебувають в санкційних списках США

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"У нас 110 громадян, які перебувають під санкціями США, повʼязаними з нашою територіальною цілісністю. Це наші партнери ввели санкції проти тих, хто брав активну участь безпосередньо в 2014 році на території Криму", — зазначив Данілов.

За його словами, є 9 громадян України, які потрапили під санкції США за втручання у вибори.

"Є люди, які потрапили під санкції за кіберзлочини … і за "законом Магнітського". По кожній окремій людині буде прийматися окреме рішення. І через певний проміжок часу буде засідання РНБО, і в разі потреби буде прийнято відповідне рішення щодо цих людей про санкції зі боку України. Хто це буде — ми прізвища не називаємо", — підкреслив Данілов.

Він також зазначив, що в процесі роботи виявили недоліки в роботі Міграційної служби, оскільки українські паспорти можуть отримувати люди, які "не зовсім мають право їх отримувати".

"Таких людей дуже багато. Сьогодні на засіданні були наведені конкретні ПІБ тих людей, які знаходяться на території інших країн і займають там посади, але, на превеликий жаль, отримали паспорти нашої країни", — сказав секретар РНБО.

Він додав, що всього в списку 134 українця, причому в переліку є ті, проти кого вже і Україна ввела свої санкції.

Як повідомляла "ДС", раніше джерело повідомляло, що президент України Володимир Зеленський доручив секретарю РНБО Олексію Данілову провести закриту нараду щодо санкцій, введених органами США по відношенню до громадян України.

4 червня 2021 року секретар РНБО Олексій Данілов повідомив про те, що СБУ перевірить 134 громадян України, які перебувають під санкціями США.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua