• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Росія нищить античний Херсонес та вивозить скарби, - Мінкульт

Російська окупаційна "влада" Криму нищить античне місто Херсонес в анексованому Криму та вивозить звідти культурні цінності, які визнані спадщиною ЮНЕСКО

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради з посиланням на Міністерство ккультури України, передає "ДС".

Серед вивезених до російських музеїв обʼєктів є фрески, посуд, предмети побуту та ікони.

Крім того, на території Херсонесу ведеться незаконне будівництво. За словами заступниці Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук, на місці історичної пам’ятки тепер імперський "театр".

Депутатка нагадала про Резолюцію ПАРЄ щодо геноцидного наміру Росії у знищенні української культурної спадщини та ідентичності.

"З 2014 року в Криму відбуваються масові грабежі, зокрема предметів і картин кримськотатарського народу. Багато російських окупантів нібито залишають Крим з культурними цінностями, і понад 1000 таких артефактів з кримських музеїв було вивезено до Росії у період 2014-2020 років. Понад 500 000 кримських музейних предметів були внесені до російських музейних каталогів. Крім того, понад 12 000 пам'яток кримської історії та культури були додані до Державного реєстру об'єктів культурної спадщини Росії", — йдеться в Резолюції.

Незаконні археологічні дослідження (зокрема, під водою) проводяться без перевірки чутливості контексту або представлення результатів, як, наприклад, у зв'язку з будівництвом траси "Таврида" для з'єднання незаконно збудованого Керченського мосту з Кримом для російської військової окупації півострова, що призвело до знищення мусульманських місць поховань.

"У травні 2023 року з'явилася інформація про те, що з Херсонеса вперше вивезли золоті артефакти візантійського періоду і незаконно вивезли з Криму для музейної виставки… Росія не лише руйнує і грабує, але й привласнює, видає за своє — "исконно русское"… Як наше скіфське золото було повернуто в Україну, так і інші скарби півострова будуть вдома. І справедливість буде відновлена. Це вже відбувається в межах ЄСПЛ, де українська команда продовжує відстоювати нашу справу", — додала Кравчук.

Як повідомляла "ДС", 9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів ухвалив, що "скіфське золото" має бути повернене Україні.

22 листопада 2023 року стало відомо, що Міністерство культури України та музей Алларда Пірсона в Нідерландах домовилися про повернення скіфського золота в Україну. Нідерланди скасували борги за зберігання скіфського золота. 27 листопада колекція "скіфського золота" прибула в Україну.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua