• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Росія проводить повзучу анексію Донбасу, — Клімкін

Росія здійснює повзучу анексію окупованого Донбасу

Павло Клімкін
Павло Клімкін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку думку колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив в ефірі одного з українських телеканалів, передає "ДС".

За словами Клімкіна, на Донбасі тепер значно швидшими темпами видають російські паспорти.

"Раніше чекали більше місяця. Зараз збирають підприємство і говорять: ану швидко всі отримали російські паспорти", — зазначив ексміністр.

Клімкін також розповів, що в Луганську в під'їздах розвішують оголошення: "якщо ти український громадянин і не зареєстрований на окупованій території, твій статус — іноземний громадянин".

Крім того, за словами дипломата, окупанти прив'язують видачу паспортів до медичних полісів.

"Тепер можна умовно поїхати в Ростов і щось там робити", — пояснив Клімкін.

Також колишній глава МЗС підкреслив, що так в Росії готуються до виборів в Державну думу. А окуповані території стануть предметом торгу.

"Це означає, що окуповані території вони готують і реально здійснюють повзучу анексію", — зазначає ексміністр.

Він додав, що в Росії потім будуть торгуватися: "або наш варіант, або воно існує в світі без правил, або ми визнаємо їх незалежність".

Путін, за словами Клімкіна, готується піднімати ставки як військово — на окупованих територіях, так і в діалозі з США.

Нагадаємо, раніше в ЦВК РФ повідомили, що жителі ОРЛДО, що мають російське громадянство, зможуть взяти участь в голосуванні на виборах до Держдуми РФ.

Як повідомляла "ДС", "Східна правозахисна група" також заявила, що так звана "влада ЛДНР" отримали від російських кураторів завдання щодо забезпечення участі не менше 300 тисяч виборців з ОРДЛО в голосуванні на виборах до Держдуми.

«Депутат ДНР» Владислав Бердичівський розповів, що за існуючих умов більшість мешканців підконтрольної терористам угруповання території на виборах проголосувати не зможе.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua