• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

В "ДНР" визнали, що не зможуть виконати наказ кремлівських кураторів: про що йдеться

За наявних умов більшість жителів підконтрольної терористам "ДНР" території не зможе проголосувати на виборах до Держдуми РФ

Вибори до Держдуми РФ
Вибори до Держдуми РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму Telegram-каналі «депутат ДНР» Владислав Бердичівський, передає "ДС".

Він поділився міркуваннями з приводу можливості забезпечити голосування на виборах до Держдуми 300 тисяч донеччан із російськими паспортами. За його словами, наразі кількість громадян РФ серед осіб, які отримали «паспорт ДНР», становить 37%. З них у середньому тільки близько 10% громадян РФ оформили СНІОР (страховий номер індивідуального особового рахунку) і менше 3% зареєстровані на сайті держпослуг РФ з підтвердженим доступом до всіх державних послуг.

«Оскільки отримання СНІОР і підтвердження облікового запису на сайті держпослуг вимагає особистої участі, в тому числі є необхідність у придбанні номера мобільного оператора РФ, деякі громадяни зможуть мати підтверджений обліковий запис на сайті держпослуг, і як наслідок, проголосувати у вересні 2021 року через систему електронного голосування», — доходить висновку Бердичівський.

При цьому він зазначає, що навіть за бажання деяких поїхати до РФ у вересні, щоби проголосувати, «такі обставини як перетин двох державних кордонів в один бік, тривале очікування на митних пунктах пропуску, фінансові витрати на дорогу, можуть негативно позначитися на рішенні наших громадян проголосувати на виборах на території Росії». Іншими словами, мало хто поїде.

«Депутат ДНР» визнає, що при організації пунктів голосування на території, контрольованій «ДНР» і «ЛНР», можливі проблеми з міжнародним визнанням російських виборів і запровадженням санкцій щодо організаторів процесу.

«Той максимум, який, можливо, зможе проголосувати на виборах у Держдуму або дистанційно, або на дільниці в Ростовській області, — це кожен десятий. У найкращому разі», — констатує Бердичівський.

Він стверджує, що в цій ситуації Росія або повинна повністю проігнорувати міжнародну думку і організувати виборчі дільниці на території, яку контролюють терористи «ЛДНР», або спростити реєстрацію для жителів ОРДЛО на сайті держпослуг Росії.

Нагадаємо, раніше в ЦВК РФ повідомили, що жителі ОРЛДО, що мають російське громадянство, зможуть узяти участь у голосуванні на виборах до Держдуми РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua