• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Росія відхилила пропозицію про "нормандську" зустріч глав МЗС у визначений день

Росія відмовилася від зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Нормандського формату 11 листопада. Цю дату запропонували Франція та Німеччина

Сергій Лавров
Сергій Лавров / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс.

Лавров сказав, що Москва відмовилася від пропозиції Франції провести засідання 11 листопада, яке глава МЗС Франції Жан Ів Ле Дріан озвучив під час їхньої зустрічі в Римі.

Він пояснив це розпланованим графіком і тим, що Росія не отримала відповіді на свої пропозиції щодо підсумкового документу такої потенційної зустрічі, який передали 29 жовтня.

За його словами, проєкт цього документа зайняв "десь три сторінки".

"Я йому підтвердив, що, по-перше, ми чекаємо реакції на наші пропозиції, а, по-друге, 11 листопада, навіть якби ці домовленості вже дозріли б і змістовна частина була б готова, у мене 11 листопада тут дуже щільна програма, включаючи візит міністра закордонних справ до однієї з дружніх країн", – сказав Лавров.

Він додав, що після цього днями у Москві знову отримали спільну пропозицію від глав МЗС Німеччини та Франції щодо 11 листопада.

"Ми направили додаткові аргументи на користь того, щоб таки зайнятися не плануванням якихось заходів для галочки, а зайнятися сутністю питання, і перерахували ті конкретні кроки, які робить київський режим для того, щоб торпедувати Мінські домовленості", – сказав Лавров.

"Давайте побачимося, попозуємо перед фотоапаратами, телекамерами і тим самим пошлемо сигнал, що нормандський формат працює. Нам такі показові виступи не потрібні", — заявив глава МЗС РФ.

Лавров додав, що жодні нові дати не обговорюються.

Нагадаємо, за словами речника президента Сергія Никифорова, продовження роботи "нормандського формату" за участю України, Франції, Німеччини та Росії залишається під питанням.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua