• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Росія за час великої війни втратила третину Чорноморського флоту, - Плетенчук

Росія з початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько третини бойового складу Чорноморського флоту

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

"Загалом бойовий склад був понад 80 одиниць, третина з них фактично вже не існує. І те саме стосується, наприклад, десантних спроможностей. Це дуже показовий кейс. Великі десантні кораблі не випадково називаються великими, це реально потужні одиниці. Їх вони втратили фізично чотири одиниці. Тобто це ті, які знищено, і залишається в строю п’ять. Тобто, якщо брати компоненту, яка відповідає за амфібійні операції, то вона фактично виведена з ладу", — пояснив він.

Плетенчук пояснив важливість втрати флагману флоту — крейсеру "Москва".

"Втратити флагман — це ж не лише назва і символ, це потужна бойова одиниця, це той корабель, для якого, в принципі, Чорне море було затісним, це океанічного класу корабель… І він завдання мав виконувати дуже широкого спектра. І, окрім того, результат цих дій такий, що ворог втратив свої спроможності виконувати поставлені завдання в морі. Пам'ятаєте, як вони перекривали рух цивільним суднам, намагалися створити такі умови, фактично економічної блокади нашої країни? Зараз їх в морі просто не можна спостерігати", — додав він.

Плетенчук також підкрееслив, що Україна й надалі буде боротися за Чорне море і готує "багато різноманітних операцій".

"Для нас все тільки починається", — підкреслив він.

Як писала "ДС", у квітні 2022 року флагман Чорноморського флоту РФ крейсер "Москва" спалахнув після влучення в нього української ракети. Корабель потонув.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua