• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Росія змушена буде платити навіть за порожню українську ГТС, — Вітренко

Контракт на транзит газу між Україною і Росією розрахований до 2024 року і передбачає, що "Газпром" буде змушений платити за транзит навіть якщо не буде прокачувати газ через українську газотранспортну систему

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Він пояснив, що транзитний контракт з Росією містить вимогу — "качай або плати". Після запуску "Північного потоку-2" російська компанія може перенаправити обсяг газу, який прокачується через Україну, в новий трубопровід і при цьому продовжить платити за використання української ГТС.

"Тобто можна платити і не качати. Тому фізичних обсягів транзиту із запуском "Північного потоку-2" може і не бути", — уточнив Вітренко.

Глава "Нафтогазу" додав, що не варто очікувати збільшення обсягів поставок газу на європейський ринок "Газпромом". Російськи монополіст відмовляється бронювати додаткові потужності української ГТС і тим самим створює дефіцит в Європі.

"Кремль прямо шантажує Європу. Вони поглиблюють дефіцит газу в Європі, наприклад, скоротивши транзит через Україну в півтора раза. Як наслідок — ціни на газ в Європі бʼють рекорди", — підкреслив він.

Вітренко нагадав заяву президента РФ Володимира Путіна про умови збереження українського транзиту. "Для цього європейські компанії повинні більше купувати газу, тобто, проблема полягає в тому, що в Європі відмовляються купувати газ. Це не правда", — уточнив він.

За його словами, "Газпром" зловживає своїм домінуючим становищем на ринку Європи і блокує доступ третіх сторін до транзитних газопроводів.

"Газпром" не грає за європейськими правилами і продовжує використовувати газ як геополітичну зброю проти Європи та України", — підсумував Вітренко.

Як повідомляла "ДС", раніше в "Газпромі" заявили, що Росія готова за необхідності прокачувати газ по українській ГТС для задоволення попиту в Європі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua