• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Доля транзиту газу через Україну залежить від запитів Європи, — МЗС РФ

Росія не буде використовувати газ через "Північний потік-2" в якості геополітичного інструменту тиску на Європу, а транзит газу по території України після 2024 року залежатиме від потреб європейських споживачів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник глави Міністерства закордонних справ Росії Андрій Руденко, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Для нас "Північний потік — 2" залишається виключно економічним проектом. Ми не збираємося використовувати його, як кажуть українці, в якихось геополітичних розрахунках. Нам цього не потрібно", — підкреслив дипломат.

Заступник міністра зазначив, що всі десятиліття співпраці Росії з Європою в газовій сфері показали, що Москва жодного разу не використовувала газовий фактор як інструмент впливу на політичні процеси.

Він додав, що Росія і після закінчення в 2024 році контракту на транзит газу через Україну буде готова задіяти всі можливості для задоволення європейського попиту.

"Ми неодноразово заявляли про те, що в разі потреби, запиту з боку європейських партнерів готові і далі використовувати українську газотранспортну систему для постачання газу. У нас діє контракт до 2024 року. Після 2024 року все, звичайно, буде залежати від того, які обсяги газу будуть потрібні нашим європейським споживачам", — нагадав Руденко.

Як писала "ДС", 10 вересня російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено.

21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Посол України в США Оксана Маркарова вважає, що незважаючи на те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Президент Володимир Зеленський створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо мінімізації загроз від будівництва газопроводів в обхід України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua