• USD 40.5
  • EUR 43.9
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Росіяни за рік масштабної війни вивезли з України понад 16 тисяч дітей

З початку повномасштабного вторгнення російські окупанти депортували з України понад 16 тисяч дітей

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидія насильству Офісу генпрокурора України Юлія Усенко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України перевіряється інформація від Національного інформаційного бюро щодо депортації російськими військовими на не підконтрольну територію України, територію держави-агресора, республіки Білорусь понад 16 тисяч українських дітей, і ця цифра з кожним днем тільки зростає, оскільки діти становлять найнезахищенішу категорію українців", — сказала вона.

"Доля дітей в РФ – це повна асиміляція українських дітей в російську спільноту. Як наслідок – втрата української ідентичності. І така доля чекає не лише на дітей-сиріт, але й на тих діток, яких розлучили з батьками, батьки яких загинули на очах у дітей від російських ракет та куль, а в Україні є рідні, які їх шукають", — розповіла Усенко.

За її словами, у випадку депортованих до Росії українських дітей, "ключовим є те, що дітей передають на виховання у російські сім’ї, в іншу людську групу, якщо говорити мовою міжнародного права. І такі факти ми фіксуємо". Вона також згадала про факти усиновлення українських дітей російськими сім'ями за законами РФ.

Усенко зазначила, що з початку повномасштабного вторгнення Офіс генерального прокурора зареєстрував перше кримінальне провадження за фактом примусового переміщення понад 2000 дітей на тимчасово окуповані території до Росії та Білорусі.

"Російська влада забирає в українських дітей право на збереження індивідуальності, користування рідною мовою, культурою та іншим правами, визначеним Конвенцією ООН про права дитини, вчиняючи серйозні порушення міжнародного гуманітарного права… Наша мета – притягнути винних у цих злочинах до відповідальності", — наголосила Усенко.

Як повідомляла "ДС", станом на кінець січня російські окупанти вбили в Україні 459 дітей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua