• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Російські археологи ведуть розкопки для того, щоб довести "приналежність Херсонеса до Росії", — ЦНС

Російські археологи й місцеві колаборанти під наглядом військових РФ ведуть незаконні розкопки на території музею-заповідника "Херсонес Таврійський"

Реклама на dsnews.ua

Про це 19 липня повідомляє Центр національного спротиву, створений Силами спецоперацій ЗСУ, передає "ДС".

"На тимчасово окупованому півострові Крим тривають розкопки української пам'ятки національного значення на місці стародавнього грецького міста Херсонес. Розкопки здійснюють російські археологи й місцеві колаборанти під наглядом військових. Основне завдання, яке стоїть перед розкрадачами історичної пам’ятки, – це довести "приналежність міста до Росії", – ідеться в повідомленні.

У ЦНС зазначили, що Крим уже бачив схожі спроби за часів Другої світової війни. Тоді розкопки на півострові проводили нацисти, які шукали докази, що нібито "Крим суто німецька земля, де раніше панувала Готська держава".

"Сучасні окупанти хочуть довести, що Херсонес насправді заселяли слов’яни й називалось місто Корсунь. Надалі російська пропаганда має на меті провести цю лінію до Київської Русі, спадкоємцем якої себе вважає путінський режим", – пояснили в Центрі нацспротиву.

Там додали, що за задумом окупантів, це дасть російській пропаганді не лише "обґрунтувати своє право на півострів", а й нівелювати історію кримських татар як "незначний етап в історії Криму".

"Для виконання завдання російські "історики" можуть вдатися до містифікацій і свідомого знищення грецького спадку. Зокрема, безліч артефактів вивозяться до Росії. Тобто триває планомірне пограбування і знищення пам'ятки", – наголосили у ЦНС.

Центр національного спротиву попередив, що імена всіх тих, хто бере участь у спотворенні історії та працює на російську пропаганду, відомі, і кожен відповідатиме за це перед судом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua