• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Російські окупанти звинувачують заступника очільника Меджлісу у скоєнні диверсії

В окупованому Криму висунули звинувачення заступнику глави Меджлісу Наріману Джелялову у вчиненні, нібито, диверсії. Раніше його підозрювали у "пособництві"

Наріман Джелялов
Наріман Джелялов
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні адвоката Миколи Полозова в Facebook, передає "ДС".

"Таким чином, слідство ФСБ перекваліфіковувало інкриміноване Наріманом діяння з пособництва у скоєнні диверсії на повноцінну участь в скоєнні диверсії, чим й посилив звинувачення", — відзначає Полозов.

За словами адвоката, Джелялов відмовився надавати показання під час допиту.

"Крім цього, слідство ознайомило Нарімана Джелялова і його захисників Еміне Авамілєва і мене з постановами про призначення низки експертиз, й також з деякими вже готовими на поточний момент висновками експертів. Всього на поточний момент призначено 12 експертиз, деякі з яких вже проведені", — додає адвокат.

Виявилося, що слідство Російської Федерації зажадало підписку про нерозголошення, у зв'язку з чим, захисники Джелялова не мають права розкривати наступні відомості:

  • показання осіб, які стали відомими в ході провадження слідчих дій і оперативно-розшукових заходів. Однак, це не стосується показань Нарімана Джелялова;
  • висновки експертних досліджень;
  • публікації висновків експертів й даних учасників досудового розслідування.

Адвокат додав, що за словами Нарімана, наразі його утримують в СІЗО Сімферополя у двомісній камері. Свій стан здоров'я чоловік оцінює як задовільний й загалом має морально позитивний настрій.

"Єдине, камера не обладнана холодильником, що ускладнює зберігання харчових продуктів і не до кінця закривається вікно, що з пониженням температури може стати проблемою", — зауважив Полозов.

Додамо, що відповідно до ч. 1 ст. 281 УК РФ Наріману Джелялову загрожує позбавлення волі строком до пʼятнадцяти років.

Як писала "ДС", на початку вересня російські силовики викрали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова і ще чотирьох кримських татар — Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкету Усеінова і Ельдара Одаманова. Джелялова затримали за підозрою у пособництві диверсії.

6 вересня окупаційний Київський райсуд Сімферополя арештував Джелялова на два місяці.

Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джепарова заявила, що арешти стали помстою кримським татарам за підтримку Кримської платформи. За фактом арешту активістів прокуратура АР Крим почала кримінальне провадження.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua