• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

Росія не відмовилася від плану створити сухопутний коридор до Криму, - розвідка

Реклама на dsnews.ua
Стратегічний план застосування Збройних сил РФ для створення сухопутного коридору в окупований Крим в плануючих документах Росії залишається

Про це заявив в інтерв'ю Укрінформу представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, передає "ДС".

"Перш за все, слід зауважити, що це - не ідея, а план. Очевидно, що стратегічний план застосування ЗС РФ для створення цього сухупотного коридору і позбавлення України виходу до Чорного моря і світового океану - в плануючих документах Росії залишається", - заявив представник ГУР, відповідаючи на питання про те, чи залишила Росія ідею "пробити" сухопутний коридор в Крим і, можливо, навіть далі у Придністров'ї.

Він повідомив, що військова розвідка "має певну інформацію щодо та навчань, які проводяться за таким же сценарієм, і інших дій". "Тому такі плани існують. Але їх реалізація вже буде залежати від багатьох факторів", - заявив Скібіцький.

Коментуючи загрозу з Придністровського напрямки, де є інший сепаратистський проект Кремля і де також дислокується російська група військ, представник ГУР МОУ вказав на важливість врегулювання територіальної проблеми у Молдові, пов'язаної з так званою Придністровською Молдавською республікою.

"Там також присутня РФ, а її представник Дмитро Козак, який зараз став займатися в Кремлі українським питанням, раніше вже виступав ініціатором федералізації Молдови", - зазначив він.

За словами представника військової розвідки, присутність російських військ у Придністров'ї - "це, однозначно, вже загроза".

"Точно така ж загроза, яку являло перебування Чорноморського флоту РФ в Криму до початку російської агресії проти України. Будь-яке військове присутність може бути використано для здійснення або розвідувально-підривної діяльності, або дії в рамках широкомасштабної агресії", - заявив Скібіцький.

Найбільше в цьому плані ГУР МО України турбує використання інфраструктури Придністров'я, в тому числі Тираспольського аеродрому, і можливість застосування контингенту ЗС Росії та інших парамілітарних формувань, "козацьких" наприклад, для дій проти України.

Як повідомляла "ДС", екс-командувач силами США в Європі Бен Ходжес заявив, що у Російської Федерації у вересні відбудуться навчання "Кавказ 2020", під час яких цілком вірогідний сценарій, коли Кремль може оголосити гуманітарну катастрофу в Криму через брак води і захопити греблю в Херсоні.

    Реклама на dsnews.ua