• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Росія не поспішала рятувати свого бойовика Косяка, - в МЗС здивовані

У Міністерстві закордонних справ України здивовані, що в МЗС Росії лише на шостий день поцікавилося долею затриманого на сході нашої країни російського бойовика Андрія Косяка

Росія не поспішала рятувати свого бойовика Косяка, - в МЗС здивовані
Росія не поспішала рятувати свого бойовика Косяка, - в МЗС здивовані
Реклама на dsnews.ua

Такий коментар надав речник МЗС Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Він нагадав, що 13 жовтня поблизу Золотого в Луганській області був затриманий член збройного формування Російської Федерації, який під виглядом робіт із гуманітарного розмінування здійснював фото- і відеофіксацію залишених в межах ділянки розведення сил і засобів позицій Збройних сил України.

Речник МЗС акцентував, що дії бойовика грубо порушили Додаткові заходи із зміцнення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, які забороняють здійснювати наступальні, розвідувальні та диверсійні операції.

"Здивовані, що МЗС Росії лише на шостий день поцікавилося долею Андрія Косяка… Росію цікавить лише одне: видати паспорт і відправити воювати. Цинічно використали і забули", — зазначив Ніколенко.

За його словами, такий рівень запізнілої турботи яскраво демонструє ставлення Росії до людей із російськими паспортами, а не лише до громадян інших держав, яких вона сьомий рік поспіль вбиває і катує, а останнім часом і позбавляє елементарної можливості отримати допомогу від коронавірусної хвороби COVID-19, блокуючи КПВВ між підконтрольними уряду України та тимчасово окупованими територіями держави.

Ніколенко звернувся до мешканців окупованого Донбасу, яким РФ незаконно нав’язала своє громадянство, та висловив сподівання, що ті нарешті зрозуміють: вони не цікавлять Москву, а обіцяна їм опіка не має нічого спільного з реальністю.

"Очікуємо, що російська сторона із таким же завзяттям виступатиме за дотримання Консульської конвенції на території Росії, припинить систематично порушувати терміни інформування про затримання українських громадян та надаватиме до них безперешкодний консульський доступ", — резюмував речник МЗС.

Як писала "ДС", Оперативникам ВСУ вдалося затримати одного з ворожих розвідників. Ним виявився Андрій Косяк, у військовому квитку якого засвідчені наявність паспорта Росії і проходження служби в одному з підрозділів 2-го армійського корпусу ЗС РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua