• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Ростов не гумовий": Данілов закликав главу КСУ припинити істерику і піти

Реклама на dsnews.ua

Глава Конституційного Суду Олександр Тупицький має піти у відставку через ухвалення антиконституційного рішення, яке вигідно олігархам

Про це у своєму Facebook написав секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов, передає "ДС".

"Останні заяви Голови Конституційного Суду пана Тупицького дивують неадекватністю оцінок ситуації та перебільшенням значимості власної персони … Раджу панові Тупицькому не засмічувати інформаційний простір істеричними заявами, а разом з адвокатом думати над лінією захисту в суді", — підкреслив він.

За словами Данілова, рішення КСУ по антикорупційному законодавству є спробою повалення конституційного ладу і зміни політичного курсу країни. Йдеться про норми Конституції, які гарантують курс на інтеграцію України в ЄС і НАТО.

Секретар РНБО зазначив, що президент Володимир Зеленський виконав свої обовʼязки і вніс законопроект про відновлення довіри до конституційного провадження, яке передбачає оновлення складу КСУ.

"Наостанок хочу закликати: припиніть шантажувати країну. Не варто керуватися принципом, що замовлення вітчизняних олігархів та іноземних "спонсорів" має бути відпрацьоване в будь-якому разі. Це шлях до прірви. Ростов не гумовий, і власні маєтки через кордон перевезти не вдасться. Збережіть залишки честі й подайте у відставку", — написав він.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Як повідомляла "ДС", журналісти зʼясували, що в 2018 році Олександр Тупицький придбав ділянку землі в окупованому Криму і оформив її за законодавством Росії.

Пізніше журналісти знайшли в власності Тупицького і його родичів нерухомість в Києві та Василькові Київської області. Квартира в елітній новобудові в центрі Києва оформлена на матір, земля і нерухомість на тещу, яка проживає в Донецьку. Глава КСУ користується цією нерухомістю, однак у своїй декларації він це не вказав.

Крім того, Тупицький адресою своєї реєстрації в електронній декларації вказав будинок в котеджному містечку, який належить члену команди народного депутата партії "Слуга народу" Олександра Дубинського Сергію Левченку.

Олександр Тупицький заявив, що стурбований через власну безпеку і вважає, що йому хочуть вручити підозру і усунути з посади.

Варто відзначити, що незаконні операції з нерухомістю в Криму приховував і глава НАБУ Артем Ситник.

    Реклама на dsnews.ua