• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Рожкова стала в. о. голови Національного банку і запевнила, що не допустить інфляції

Реклама на dsnews.ua

Виконувати обов'язки голови Національного банку України до призначення нового голови буде перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова

Про це сама Рожкова заявила на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"До призначення нового голови я за розкладом посадових обов'язків буду виконувати обов'язки голови Нацбанку", - сказала Рожкова.

Вона закликала президента, уряд і політиків до співпраці, яка дозволить Нацбанку виконувати функції, покладені на нього Конституцією України та законом "ПРО НБУ".

"Для нашої команди "червоними лініями" залишаються ті лінії, які були озвучені головою. По-перше, незалежність НБУ як інституції, право Нацбанку приймати рішення незалежно від політичних побажань, а тільки з метою підтримки макрофінансової стабільності. Це також неприпустимість включення друкарського верстата, неприпустимість повернення збанкрутілих банків колишнім власникам. Це неприпустимість адміністративного втручання в ринкові відносини", - підкреслила Рожкова.

На своїй сторінці у Facebook Рожкова розповіла про досягнення Якова Смолія. Вона подякувала колишньому голові НБУ за приборкання інфляції, здорову банківську систему, низькі процентні ставки, гнучкий ринковий курс, валютну лібералізацію, кэшлесс, реформу небанківського сектора, сучасний і прозорий НБУ.

"Наша команда буде захищати цінову стабільність. Ми не дозволимо повторити негативні епізоди з 90-х років, коли дефіцит державного бюджету фінансували емісією, а в результаті страждали прості українці. Ми не будемо випускати джина інфляції з цієї пляшки для виконання чиїхось забаганок. Це шлях в нікуди, який бумерангом повернеться в економіку", - написала Рожкова.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

    Реклама на dsnews.ua