• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Розслідування: росіяни створили табори для "ідеологічного перевиховання" українських дітей

На території Росії та окупованого Криму загарбниками створено мережу таборів для "перевиховання" та усиновлення українських дітей

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Лабораторії гуманітарних досліджень факультету охорони здоров'я Єльського університету, передає "ДС"

Автори розслідування стверджують, що на території Росії та тимчасово окупованого нею Криму існує мережа із не менше 43 закладів, у більшості з яких відбувається "ідеологічне перевиховання" дітей з України віком від 4 місяців до 17 років.

За оцінкою дослідників, з 24 лютого 2022 року до цих таборів потрапило понад 6 тис. українських дітей. При цьому вони припускають, що фактична кількість дітей може бути значно вищою.

Більшість таборів – це оздоровчі заклади, куди дітей відвозять нібито на відпочинок. Решту таборів росіяни використовують для розміщення дітей, яких привезли для виховання або усиновлення в РФ.

Більшість цих закладів розташована в Криму. Проте 10 таборів розташовані неподалік великих російських міст – Москви, Казані та Єкатеринбурга. Також табори є у Сибіру та на Далекому Сході.

У розслідуванні стверджується, що у таборах у Криму та Чечні українських дітей навчають поводження з вогнепальною зброєю та військовою технікою.

Серед закладів, куди відправляли дітей, дослідники ідентифікували психіатричну клініку та будинки для сиріт.

"Основна функція таборів – це, зважаючи на все, політичне перевиховання. Українським дітям насаджують російські ідеї в академічній, культурній, патріотичній, військовій сферах", – йдеться у звіті.

Більшість дітей, які перебувають у таборах, вивезли з окупованих РФ регіонів Донбасу, декого вивезли з Харківської, Херсонської та Запорізької областей до того, як ці території повернулися під контроль України.

Зазначається, що росіяни тиснуть на батьків, щоб отримати згоду на відправлення дітей до таборів. Дехто з опитаних батьків розповів, що не погоджувався віддавати своїх дітей до таких закладів, проте окупанти відправили туди юних українців.

Нагадаємо, за даними початку лютого, з початку повномасштабного вторгнення російські окупанти депортували з України понад 16 тисяч дітей.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua