• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Розслідування у "справі Гринкевичів" завершено

Розслідування кримінального провадження проти львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича за фактом спроби дати хабар у $500 тисяч заступника керівника відділу Державного бюро розслідувань завершене

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає "ДС".

Сідство встановило, що наприкінці грудня 2023 року підозрюваний намагався дати хабар у $500 тисяч заступника керівника одного з відділів за сприяння у поверненні вилученого майна, яке знаходиться на митному посту "Чайки" Київської митниці. Також підозроюваний просив чиновника не проводити процесуальні дії та закрити кримінальне провадження.

Правоохоронці затримали чоловіка під час передачі грошей та повідомили про підозру.

В ході досудового розслідування за клопотанням прокурорів накладено арешт на майно підозрюваного.

Нагадаємо, за версію слідства, бенефіціар трьох підприємств — львівський бізнесмен Ігор Гринкевич — створив злочинну організацію з метою заволодіння бюджетними коштами. Її учасники уклали договори із Міністерством оборони України на постачання військового одягу для потреб ЗСУ. Згідно проведених експертиз, внаслідок поставки неякісного одягу, державі завдано шкоди на суму понад 934 млн грн.

29 грудня 2023 року працівники Держбюро розслідувань затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича під час спроби дати хабар одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Суд його заарештував з можливістю застави у 430 млн грн.

18 січня його сина Романа Гринкевича оголосили в розшук. За даними ДБР, він не перетинав кордон, тож правоохоронці закликали повідомити про його місцеперебування. 22 січня правоохоронці затримали Романа Гринкевича в Одесі. Цього ж дня Печерський райсуд заарештував Гринкевича-молодшого на два місяці з можливістю внесення застави в 500 млн грн.

У березні сума застави була зменшена судом до 469 млн грн. В квітні суд зменшив розмір застави до 393 млн грн.

В квітні Шевченківський районний суд Києва скасував арешт на нерухомість, яка належить ТОВ "ВТ Девелопмент", яке проходить у кримінальному провадженні проти львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua