• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Розстріл за "Слава Україні": побратими розповіли, як Мацієвський потрапив у полон (ФОТО)

Товариші по службі Олександра Мацієвського зі 163-го батальйону ТРО розповіли про те, як Герой України потрапив у полон до російських окупантів, після чого його застрелили за слова "Слава Україні!"

Могила розстріляного українського воїна Олександра Мацієвського
Могила розстріляного українського воїна Олександра Мацієвського
Реклама на dsnews.ua

Про це пише The Wall Street Journal у статті, опублікованій 31 березня, передає "ДС".

Так, вранці 30 грудня рядовий Мацієвський і ще 15 осіб попрямували до лінії дерев біля села Червона Гора, щоб підтримати танкову бригаду, яка обороняла північну частину Бахмута Донецької області.

Бійці рили окопи для укриття близько 15 хвилин, коли російські війська атакували. Гілки почали падати, оскільки міномети розривали дерева над головою.

"Це ставало все більш і більш інтенсивним", — згадує рядовий В'ячеслав Ковальов, який отримав кулю в литки й був евакуйований з поля бою разом з іншим солдатом.

Російські війська наступали на них хвилями, топчучи тіла тих, хто був застрелений перед ними, розповів сержант Василь Замола. Якоїсь миті він помітив російські війська зліва від себе, де перебували рядовий Мацієвський і четверо інших. Їх обійшли з флангу.

Олександр Галицький, командир взводу Мацієвського
Олександр Галицький, командир взводу Мацієвського

Під час денного бою бійці зробили кілька спроб дістатися до групи рядового Мацієвського, але обстріл був занадто інтенсивним. Денне світло слабшало, а прилади нічного бачення були недостатньо хороші, щоб продовжувати бій у темряві. Було віддано наказ відступити на більш укріплені позиції.

"Якби не це, ми б усі загинули", — сказав сержант Замола.

Як повідомляла "ДС", 6 березня у Мережі з'явилося відео розстрілу російськими військовими беззбройного українського бійця після того, як він сказав "Слава Україні!"

Офіс генерального прокурора порушив кримінальне провадження за фактом страти українського військовополоненого російськими солдатами. А Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець надіслав своїм іноземним колегам відео із розстрілом українського героя.

12 березня СБУ підтвердила, що російські окупанти розстріляли снайпера 163 батальйону 119 окремої бригади ТРВ Чернігівської області Олександра Мацієвського.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua