• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

З 1 грудня в Україні почнуть оформлювати документи для учасників війни з Росією

Міноборони України завершило офіційну реєстрацію нормативно-правових актів, які регламентують оформлення документів учасників бойових дій під час відсічі повномасштабної агресії Росії

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

У Міноборони, ЗСУ, ГУР МО та ДССТ формуються та починають роботу Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій військовослужбовців ЗСУ, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Міноборони.

Міноборони України завершило офіційну реєстрацію нормативно-правових актів, які регламентують оформлення документів учасників бойових дій під час відсічі повномасштабної агресії. З 1 грудня в Україні почнеться оформлення документів для учасників бойових дій проти росії. 

Отримати статус УБД можна трьома способами:

- за зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих;

- за особистим зверненням військовослужбовця, який самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії;

- за особистим зверненням людини, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

"Процес надання статусу УБД буде контролюватися, щоб не допустити появи фейкових ветеранів, які героїчно "обороняли котли" у глибокому тилу. Це насамперед питання поваги до справжніх героїв, які боронять Україну, ризикуючи життям", — зазначив міністр оборони Олексій Резніков.

Отримати статус УБД зможуть ті, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали поранення, контузії, каліцтва.

 

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua