• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

З початку військової агресії Росії загинуло майже 14 тисяч українців, — Денісова в ООН

З початку збройної агресії Росії з 2014 року через порушення права на життя і безпеку на сході України загинуло майже 14 тис. жителів нашої країни. Серед них 4 тис. — цивільні особи, в тому числі 152 дитини

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у виступі з нагоди включення українського омбудсмена до Асоціації Омбудсменів Середземномор'я на засіданні Генасамблеї ООН, оприлюднивши тези виступу на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС"

Денісова також додала, що 34 тис. українських громадян внаслідок військової агресії РФ на сході України зазнали поранень

Крім того, омбудсмен розповіла про ув'язнених окупантами українців.

"Незгода з діями окупанта, проукраїнська політична або громадянська позиція наших співгромадян стають підставою для переслідування та порушення права на свободу й особисту недоторканість. За політично та релігійно-вмотивованими звинуваченнями 121 громадянин України перебуває в ув'язненні в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, зокрема 86 кримських татар. 71 особу вже засуджено на тривалі терміни. У незаконному ув'язненні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей перебуває 296 громадян України, з них: 252 цивільні особи (у тому числі 4 волонтери), 44 військовослужбовці", — зазначила Денісова.

Також омбудсмен наголосила, що жителі окупованих Росією територій позбавлені права на освіту та одержання інформації українською і кримськотатарською мовами.

"Агресор проводить активну інформаційну пропаганду, викорінює все українське, знищує національну ідентичність українців та кримських татар. Вплинути на державу-окупанта з метою припинення порушень прав людини можливо лише шляхом скоординованої міжнародної підтримки задля тиску на Російську Федерацію", — підсумувала Денісова.

Нагадаємо, за даними Міжнародної моніторингової місії, яку проводить фонд "Схід SOS", режим припинення вогню на Донбасі, який був узгоджений в липні 2020 року, діє тільки на папері, а російські терористи регулярно порушують домовленості.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua